ZIELONA SZKOŁA - GDAŃSK
Na Zielonej Szkole w Gdańsku

W dniach 14-16.09.2010r. grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum w Gumowie przebywała na wycieczce w Trójmieście. Był to pod kilkoma względami wyjazd wyjątkowy.
Po pierwsze – pojechali najlepsi! Wycieczka ta była nagrodą dla uczniów, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen na koniec roku szkolnego 2009/2010, wyróżniających się w pracy społecznej oraz takich, którzy mogli się pochwalić 100% frekwencją.
Po drugie – wycieczka była dofinansowana! Opłata za wyjazd była uzależniona od uzyskanej średniej ocen. Dwie uczennice (Anna Bielska i Natalia Golubińska) otrzymały 100% dofinansowania, ponieważ na ich świadectwie widniał czerwony pasek. Zbiórką pieniędzy na ten cel zajęły się dwie panie: A. Burzyńska oraz M. Wojnowska. Przez cały rok szkolny prowadziły one różne akcje, szukały sponsorów, by zrealizować obietnicę, daną 1 września 2009r.
Po trzecie – pojechaliśmy pociągiem! Natomiast po Trójmieście poruszaliśmy się lokalnymi środkami komunikacji.
Po czwarte – program wyjazdu był obfity w atrakcje! Popłynęliśmy galeonem – Czarną Perłą – na Westerplatte, odwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie, zwiedziliśmy Dar Pomorza, zjedliśmy lody na molo w Sopocie, obejrzeliśmy dwa filmy z Cinema City „Krewetka”, spacerowaliśmy wieczorem po gdańskiej Starówce, najadaliśmy się do syta w KFC, McDonalds, w gdyńskiej restauracji, mieszkaliśmy w schronisku młodzieżowym.
Uczniowie wrócili do domu w doskonałych humorach. Zapowiedzieli, że w tym roku szkolnym też osiągną wysokie wyniki w nauce, by móc uczestniczyć w kolejnej wycieczce, albowiem taka forma nagrody w naszym gimnazjum będzie kontynuowana.


::NA ZIELONEJ SZKOLE W::

Publiczne Gimnazjum w Gumowie